SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP, 5l
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP, 5l

 

Odrůdové složení respektuje tradiční odrůdy oblasti:  Negroamaro( 85%) a   Malvasie Nera (15%).

Hrozny na toto vynikající víno  jsou sbírány ručně a u všech hroznů se dodržuje pečlivý výběr, jak přímo na vinici, tak potom i v kantýně. Macerace moštu probíhá v horizontálních nerezových tancích po dobu 14 dnů, kdy teplota nikdy nepřesáhne 20°C.  Potom se víno stáčí do nových barikových sudů, kde se zakončuje malolaktická fermentace. Po následovném 9 měsíční zrání v nových  i použitých barikových sudech se víno lahvuje a nechá zrát ještě pár měsíců v láhvi.

Víno je intenzivně rudé barvy, jeho vůně připomíná třešňovou marmeládu s jemnou vanilkou a lékořicí.  Po ochutnání můžeme cítit na patře chuť jahod, třešní.

Servírujeme při teplotě 18-20 °C a to kčerveným grilovaným a pečeným masům, která dají tomuto vínu ještě více vyniknout.

Guida Gambero Rosso -  3 sklenice,  nejvyšší hodnocení. AIS Duemilavini – 5 hroznů, nejvyšší hodnocení. Veronelli *** 91 b.

 

Ročník:2013
Objem:5,0 l
 • Gambero Rosso: * * *
 • Duemilavini: * * * * *
Výrobce:Cantine Due Palme
Katalog. číslo:55
Hmotnost položky:5 kg
Naše Cena: 3 100 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
 • Vinařství
 • Cantine Due Palme

  Cantine Due Palme

  Společnost založil v roce 1989 Angelo Maci v obci Cellino San Marco v horní části trojůhelníku, který tvoří provincie Brindisi, Taranto a Lecce v srdci poloostrova Salento. Angelo Maci  je nadále jako hlavní technolog/enolog  tohoto družstva pěstitelů, které čítá na 1000 členů a prezidentem vinařské společnosti.

  Vinařství je vybaveno nejmodernějším zařízením.

  Cantina Due Palme vyrábí vynikající vína, charakteristická na základě klimatických podmínek regionu.

  Po 25 letech úspěšného fungování,  pod vedením precizního až pedantského Angela Maciho se toto vinařství stalo jedničkou v regionu. Vína jsou známa  po celém světě, momentálně se pod značkou palem vyrabí na 20 druhů vína.

  Vína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.