Apulie /Puglia/

Apulie (Puglia) je oblast ve východní Itálii, která se nachází v samém podpatku „italské boty“. Táhne se podél jihovýchodního pobřeží Jaderského moře, její břehy omývá i Jónské moře a její jižní část se rozkládá na poloostrově Salento.Oblast Apulie se italsky nazývá Puglia a její název souvisí s národem Apulů. Ti obývali tuto část Itálie už v římských dobách. Na konci 7. století byla tato část Apeninského poloostrova kolonizována Řeky.                                                                                                                                              Region se dělí do pěti provincií: Bari; Brindisi; Foggia; Lecce a Taranto.                                                                                                                                                                                                         Díky rovinatému terénu je jedním z nejúrodnějších regionů na jihu Itálie.                                                                                                                                                                                                        Je největším producentem oliv a olivového oleje.                                                                                                                                                                                                                                                  Hlavním městem regionu je Bari, významnými přístavními městy jsou Brindisi a Taranto.                                                                                                                                                                  S více než 50 miliony olivových stromů  je Apulie na prvním místě v produkci oliv a olivového oleje v Itálii. Díky středomořskému klimatu se zde olivovníkům velice dobře daří. Na mnohých místech se používá stejná metoda sběru jako ve starověku.Vinařství tohoto regionu jsou velice různorodá a liší se oblast od oblasti. Převládají zde hlavně červené odrůdy, kterým se v teplém podnebí daří.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Mezi víny jsou oblíbené odrůdy Negroamaro, Aleatico, Nero di Troia, Malvasia Nera, Primitivo a Susamaniello.                                                                                                                                                                                            Na produkci vína se Apulie podílí 13,2 % v Itálii.

Pododdělení v oddělení Apulie:


Hodnocení
Filtrovat dle
Filtrovat dle
 • Vína
 • Vinařství
Apulie CANONICO Negroamaro Salento I.G.P.
CANONICO Negroamaro Salento I.G.P.

100%  odrůda Negroamaro

12,5 % alk.

I toto základní víno vinařství po maceraci a fermentaci putuje do barikových sudů a potom na 4 měsíce do velkých dřevěných sudů. Víno je intenzivně rubínově červené s velmi jemnou a ovocnou vůní. V chuti velmi vyvážené. Podává se při 16 – 18 °C a výborně se snoubí např. s jídly typu – luštěniny, těstoviny s rajčatovou omáčkou, dušené maso nebo i  s místními sýry středně uzrálými.

 • Gambero Rosso: * *
Cena: 242 Kč vč. DPH
Detail ks

Apulie Primitivo Salento DON COSIMO I.G.P.
Primitivo Salento DON COSIMO I.G.P.

100% Primitivo.

Toto harmonické víno vyniká rudou barvou, v chuti je cítit zralé červené ovoce a lehce je cítit koření.

13,5% alk.

Víno bude krásně doplňovat místní těstoviny, grilovaná masa a uzrálé sýry. Servírujte při 16 -18 °C.

 

Cena: 275 Kč vč. DPH
Detail ks

Apulie Primitivo di Manduria SANGAETANO DOP
Primitivo di Manduria SANGAETANO DOP

100%  Primitivo di Manduria - hrozny se sklízí v první dekádě měsíce září a jsou pečlivě vybírany  na vinicích z oblasti Manduria.

14,5% alk.

Víno má rubínově červenou barvu s fialovými odlesky, ve vůni je ovoce spolu s náznaky koření . Po ochutnání cítíme na patře cítíme měkce vyvážené třísloviny s dlouhou dochutí.

Víno se výborně snoubí s pokrmy ze zvěřiny, s grilovaným masem a s uzrálými sýry.

 

Cena: 358 Kč vč. DPH
Detail ks

Apulie SERRE Susumaniello Salento IGP
SERRE Susumaniello Salento IGP

Odrůda: 100% Susumaniello

Víno rubínově červené barvy s tmavě modrými odrazy, v chuti velmi intenzivní zralé ovoce až džem.

Serre se získává z vybraných hroznů sklizených ručně na vinicích u města Brindisi  a macerovaných v horizontálních rotačních silách, poté je 6 měsíců ve francouzských dubových sudech.

Nezapomeňme, že bobule ze Susumaniella jsou bohaté na antokyany, přírodní antioxidanty užitečné pro prevenci mnoha nemocí.

Cena: 360 Kč vč. DPH
Detail ks

Apulie TERRA Salice Salentino DOP Riserva
TERRA Salice Salentino DOP Riserva

85% Negroamaro, 15% Malvasia Nera

Víno intenzivní granátově červené barvy, s chutí zralých třešní a vanilky, v dochuti s jemnou tříslovinou a kořeněnými tóny, které jsou typické pro odrůdu Negroamaro.  Leží 12 měsíců ve francouzském dubovém barriku. Velmi pěkné a harmonické víno pro skutečné znalce a sběratele.

Cena: 1 220 Kč vč. DPH
Detail ks

Apulie SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP
SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP

Selvarossa je nejlepší a nejprestižnější víno vinařství Cantine Due Palme.

Odrůdové složení respektuje tradiční odrůdy oblasti:  Negroamaro( 85%) a   Malvasie Nera (15%).

 • Gambero Rosso: * * *
 • Duemilavini: * * * * *
Cena: 759 Kč vč. DPH
Detail ks

Apulie SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP, Magnum
SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP, Magnum

Selvarossa je nejlepší a nejprestižnější víno vinařství Cantine Due Palme.

Odrůdové složení respektuje tradiční odrůdy oblasti:  Negroamaro( 85%) a   Malvasie Nera (15%).

 • Gambero Rosso: * * *
 • Duemilavini: * * * * *
Cena: 1 568 Kč vč. DPH
Detail ks

Apulie SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP, 5l
SELVAROSSA Salice Salentino Rosso DOP, 5l

Selvarossa je nejlepší a nejprestižnější víno vinařství Cantine Due Palme.

Odrůdové složení respektuje tradiční odrůdy oblasti:  Negroamaro( 85%) a   Malvasie Nera (15%).

 • Gambero Rosso: * * *
 • Duemilavini: * * * * *
Cena: 2 990 Kč vč. DPH
Detail ks

 • Cantine Due Palme

  Cantine Due Palme

  Společnost založil v roce 1989 Angelo Maci v obci Cellino San Marco v horní části trojůhelníku, který tvoří provincie Brindisi, Taranto a Lecce v srdci poloostrova Salento. Angelo Maci  je nadále jako hlavní technolog/enolog  tohoto družstva pěstitelů, které čítá na 1000 členů a prezidentem vinařské společnosti.

  Vinařství je vybaveno nejmodernějším zařízením.

  Cantina Due Palme vyrábí vynikající vína, charakteristická na základě klimatických podmínek regionu.

  Po 25 letech úspěšného fungování,  pod vedením precizního až pedantského Angela Maciho se toto vinařství stalo jedničkou v regionu. Vína jsou známa  po celém světě, momentálně se pod značkou palem vyrabí na 20 druhů vína.

  Vína z tohoto vinařství