Barolo D.O.C.G., Vigna Bussia
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Barolo D.O.C.G., Vigna Bussia

Barolo z lokality Bussia, v katastru městečka Monforte d’Alba patří k nejlepším a nejznámějším. Vinice Sergia Baraleho má rozlohu 1 ha s vynikající jihozápadní expozicí.

Barolo je vždy jednodrůdové víno, 100% Nebbiolo.

Má tmavou granátově červenou barvu, intenzívní a aromatickou vůni s náznakem koření (rozmarýn a bobkový list). Robustní plná chuť, harmonická, velmi působivá, bez toho, že by bylo nutno upozorňovat na její specifika. Obsah alkoholu je minimálně 13%. Kdo si chce požitek z tohoto vína znásobit, může víno nechat ležet v příznivých podmínkách ještě po mnoho let. Vhodné k pečenému i dušenému masu, zvěřině, sýrům. Podává se při teplotě 18° C.

Ročník:2010
2013
Objem:0,75 l
 • L´Espresso: * * * *
 • Veronelli: 92
 • Duemilavini: * * * * *
Výrobce:Barale Fratelli
Katalog. číslo:2028
Hmotnost položky:0.75 kg
Naše Cena: 1 950 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
 • Vinařství
 • Barale Fratelli

  Barale Fratelli

  Historické vinařství Barale Fratelli se sídlem v samotném centru Barola vede nyní Sergio Barale v autentickém klasickém stylu. Většina mladých vinařských expertů, sommelierů a tudíž i vydavatelé různých vinařských časopisů a průvodců, upřednostňují v posledních desetiletích moderní způsob výroby Barola, které je tímto způsobem především dříve připraveno k pití. Myslím, že celkem poprávu to Sergio Barale cítil jako určitou diskriminaci, a proto se rozhodl neposkytovat své vzorky vín pro různá hodnocení. Proto jsme jeho skvělá vína nemohli najít v běžných průvodcích o italských vínech jako je Gambero Rosso (s výjimkou Veronelliho),  popř.  v mezinárodních časopisech jako Decanter, Wine Spectator atd. Nicméně své rozhodnutí už částečně korigoval.

  Vína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.