Vie di Romans, Friuli Isonzo Chardonnay D.O.C. 
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Vie di Romans, Friuli Insonzo Chardonnay D.O.C.

Špičkové Chardonnay z Friuli, světově proslulé víno. Víno zraje 1 rok v barikových sudech a pak ještě další rok v lahvích, než se dává do prodeje.

Slámová barva, plná avšak delikátní, lehce květinová chuť, s velmi dlouhou jablečno karamelovou dochutí. Velmi elegantní.

Podáváme k  rybím pokrmům, i jako aperitiv.

Ročník:2017
Objem:0,75 l
 • Gambero Rosso: * *
 • Duemilavini: * * * *
Výrobce:Vie di Romans
Katalog. číslo:2055
Hmotnost položky:0.75 kg
Naše Cena: 1 125 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
 • Vinařství
 • Vie di Romans

  Vie di Romans

  Rodina Gallo se věnuje vinohradnictví a vínu přes jedno století. Je to historie lásky a zaujetí pro věc s nevšedním nasazením všech členů rodiny. Vinařství se nachází ve specifické friulské oblasti na severním břehu řeky Isonzo, poblíž slovinských hranic. Všechny vinice jsou součástí  D.O.C. apelace Friuli Isonzo, jenž je charakteristická naplaveninovými půdami s velkým obsahem železa.

  Gianfranco Gallo vede vinařství od r. 1978. Prosadil ve vedení rodinného vinařství řadu podstatných, často velmi bolestivých změn, aby zavedl do pěstování révy a výroby vína nejnovější poznatky světové enologie. Nevšední urputnost a pečlivost i v nejmenších detailech dostala vína z tohoto vinařství na nejvyšší světovou úroveň s nezaměnitelným puncem osobitosti a osobnosti vinaře.

  Od r. 1990 se zavedla tradice oddělené vinifikace jednotlivých vinic a dvouletý výrobní cyklus, tzn. že všechna bílá vína jdou z vinařství až  po celých 2 letech po sklizni.

  Vína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.