Cantina Valle Isarco

Eisacktaler Kellerei – Cantina Valle Isarco

Jedinečné údolí řeky Isarco nabízí jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií v Jižním Tyrolsku, s majestátními horami, hrady, kláštery, malými vesničkami, nádherné kaštanové háje a především terasovité vinice uzavřené v úhledných nízkých kamenných zídkách. Lidé jsou zvyklí pracovat na převážně strmých horských svazích a vinohradech ve výškách až 950 metrů.

Cantina Valle Isarco je synonymem vynikajících bílých vín Jižního Tyrolska. Ačkoli je to nejmladší vinařské družstvo, postavené v oblasti, která se tradičně věnuje vinařství, získala Cantina Valle Isarco velkou slávu jak v Itálii, tak i v zahraničí za vynikající bílé víno. Byla založena v roce 1961 a v současné době má asi 130 členů pocházejících z 11 obcí Jižního Tyrolska.

 SYLVANER Eisacktaler DOC
SYLVANER Eisacktaler DOC

Sylvaner
Alto Adige Valle Isarco D.O.C.

100% odrůda Sylvánské zelené. Ještě počátkem 20. století patřilo Sylvánské zelené k nejrozšířenějším odrůdám ve Střední Evropě. Tento Sylván z Jižních Tyrol je opravdu krásné svěží minerální bílé víno z vinic ve výšce 500–800 m. Po ručním sběru se provádí velmi jemné lisování, mošt kvasí za kontrolované teploty, poté víno zraje na šlupkách v nerezových tancích. Neprovádí se malolaktické kvašení. Jasně žlutá barva se zelenavými odlesky. Bohatá a svěží vůně s připomínkou zralého ovoce, především broskve, jablka, meruňky. V chuti je víno suché, aromatické, mimořádně svěží, s mimořádně harmonickým tělem.

Vhodné víno k lehkým předkrmům, především všeobecně ke všem rybím jídlům, vařeným i pečeným. Dobře se hodí i jako aperitiv.        

 

Cena: 370 Kč vč. DPH
Detail ks

 KERNER Eisacktaler DOC
KERNER Eisacktaler DOC

Kerner
Alto Adige Isarco Valley DOC

Jihotyrolská odrůda Kerner, která se sklízí z vinic v nadmořské výšce 600 – 950 m. Po ručním sběru se provádí velmi jemné lisování, mošt kvasí za kontrolované teploty, poté víno zraje na slupkách v nerezových tancích. Neprovádí se malolaktické kvašení. Slámově žlutá barva se zelenavými odlesky. Chuť je velmi čerstvá, intenzivní, aromatická s vůní připomínající broskve a meruňky.

Vhodný především k lehkým předkrmům, míchaným salátům, grilovaným rybám, vhodný také jako aperitiv.

Cena: 450 Kč vč. DPH
Detail ks

 ARISTOS SYLVANER Eisacktaler DOC
ARISTOS SYLVANER Eisacktaler DOC

Aristos Sylvaner
Alto Adige Isarco Valley DOC

100% odrůda Sylvaner. Hrozny se sklízí ručně z vinic obklopujících klášter Sabiona, v nadmořské výšce 550-750 m. Po jemném lisování mošt kvasí při kontrolované teplotě v nerezových tancích, poté zraje v dřevěných akátových sudech. Víno má příjemnou světle žlutou barvu se zelenkavými odstíny, s vůní broskví a zeleného jablka. Jeho chuť má elegantní kyselé minerální tóny s dlouhotrvajícím dozvukem.

Vhodný k předkrmům, rybám, chřestu a bílému masu, také jako aperitiv.

Cena: 575 Kč vč. DPH
Detail ks

 GRÜNER VELTLINER Eisacktaler DOC
GRÜNER VELTLINER Eisacktaler DOC

Veltlínské zelené
Alto Adige Isarco Valley DOC

V Jižním Tyrolsku se tato odrůda výhradně pěstuje ve Valle Isarco a sklízí se v nadmořské výšce 400–750 m. Stejně jako u Sylvánu se provádí ruční sběr, poté jemné lisování, mošt kvasí při kontrolované teplotě a zraje na šlupkách v nerezových tancích a neprovádí se malolaktické kvašení. Barva je zelenkavá až po světle žlutou. V chuti velmi čerstvé a ovocné připomínající zelené jablko. Příjemně pikantní s temperamentní kyselinkou.

Vhodný především k měkkým sýrům, mořským plodům, k vařeným nebo grilovaným rybám a k fricassée z bílého masa.     

Cena: 370 Kč vč. DPH
Detail ks