Piemontsko

Znalosti, vášeň a moudrost, které Bruno Giacosa zobrazuje svojí prací, jsou plodem výchovy tří generací vinařů.

Soustředění se na místní odrůdy, láskyplná péče o révové keře, až puntičkářsky dokonalá vinifikace, školení ve velkých dubových sudech a odmítání lahvovat vína v nevhodných ročnících jsou nezbytným základem pro tvorbu tak výjimečných vín Barolo a Barbaresco, která Bruno Giacosa uvádí na trh.

Zájem rodiny na pěstování vína má začátek v neustálém hledání nejlepších hroznů z těch nejlepších vinic, které nakupovali pro výrobu svých vín. Zakoupení vinic, ze kterých předtím nakupovali hrozny, bylo logickým krokem. Potom se mohli plně soustředit na odrůdu Nebbiolo a velká vína, která z ní vyrábí.

K vinařství Azienda Agricola Falletto patří téměř 20 hektarů vinic v oblastech Serralunga d'Alba, La Morra and Barbaresco. Některá vína se vyrábějí z hroznů, které pro vinařství pěstují stálí a ověření vinaři, hrdí na to, že z jejich hroznů vyrábí vína Bruno Giacosa.

Vinice Asili (jiho-západní orientace) a Rabaja jsou dvě nejprestižnější vinice, které spolu částečně sousedí. Z obou se vyrábí vína s velmi dobře rozeznatelným charakterem, což je způsobeno rozdílností v typu půdy. První vinici je dána elegance a delikátnost, druhé silnější tělo a charakter.

 Roero Arneis D.O.C.G.
Roero Arneis D.O.C.G.

Špičkové bílé víno z piemontské odrůdy Arneis, která se pěstuje v apelační oblasti Roero.

Tmavější slámově žlutá barva. Vůně jemná, elegantně ovocná, dostatečně intenzivní s tóny broskve, meruňky, citrusů a akátových květů.Svěží, velmi příjemná chuť, lehce opulentní.

Skvělý společník  k lehčím jídlům jako saláty, bílé maso, drůbež, zelenina, ale především rybí pokrmy, korýši a mořské plody.

13,5 % alk.

 

  • Veronelli: 90
Cena: 920 Kč vč. DPH
Detail ks

 Nebbiolo d´Alba D.O.C. VALMAGGIORE
Nebbiolo d´Alba D.O.C. VALMAGGIORE

Základní Nebbiolo s krásnou ovocností v podání Bruno Giacosa.

  • Duemilavini: * * * *
  • Gambero Rosso: * *
Cena: 1 675 Kč vč. DPH
Detail ks

 Barbaresco Asili  D.O.C.G.
Barbaresco Asili D.O.C.G.

Toto víno je hodnotným výsledkem přísného výběru hroznů odrůdy Nebbiolo, které pocházejí z vinice Asili. Vinice je ve vyšších polohách s amfiteátrovým tvarem, s jižní / jihovýchodní expozicí a těší se mimořádně příznivému mikroklimatu.

Po vinifikaci v nerezových tancích víno zraje 30 měsíců ve velkých sudech z francouzského dubu a poté ještě 12 měsíců v lahvích.

V nepříznivých ročnících se toto víno nedělá.

Červená granátová barva s oranžovými odlesky. Plná a komplexní vůně, s patrnými lanýžovými a lékořicovými tóny. tóny fialek a lesních ostružin. Chuť je plná, harmonická, se sametovým tříslem. Elegantní víno…

  • Duemilavini: * * * *
  • Gambero Rosso: * *
Cena: 6 960 Kč vč. DPH
Detail ks

 Barolo Falletto D.O.C.G.
Barolo Falletto D.O.C.G.

Bruno Giacosa, jedna z největších ikon piemontských vinařů, již třetí generaci vede rodinné vinařství v oblasti Barbaresco. V roce 1982 koupil vlastní vinici Falletto v barolské oblasti Serralunga a od té dobylahvuje své proslavené Barolo Rocche del Falletto.Je to perfekcionista a jeden z nejobdivovanějších vinařů světa.

" Kdybych řekl, že jeho skvostná Barbaresca a Barola mohou soupeřit s velkými ročníky Petrus, málo lidí by mi uvěřilo. Každopádně jeho vína jsou na stejné úrovni.... Kdybych mohl mít jenom jednu láhev italského vína, určitě by to bylo Barolo nebo Barbaresco od Bruna Giacosy....."- Robert Parker.

Červená granátová barva s oranžovými odlesky. Plná a komplexní vůně, s patrnými lanýžovými a lékořicovými tóny. Chuť je suchá, plná, se sametovým tříslem, mimořádně komplexní s velkým charakterem.

  • Gambero Rosso: * * *
  • Duemilavini: * * * * *
Cena: 8 900 Kč vč. DPH
Detail ks

 Barbaresco Asili Riserva D.O.C.G.
Barbaresco Asili Riserva D.O.C.G.

Bruno Giacosa, slavné jméno v celém vinařském  světě. Jeho absolutně klasické Barberesco se dělá jako Riserva jen v těch nejlepších ročnících.

„Kdybych řekl, že jeho skvostná Barbaresca a Barola mohou soupeřit s velkými ročníky Petrus, málo lidí by mi uvěřilo. Každopádně jeho vína  jsou na stejné úrovni… Kdybych mohl mít jenom jednu láhev italského vína, určitě by to bylo Barolo nebo Barbaresco od Bruna Giacosy…“ – Robert Parker.

Červená granátová barva s jemnými oranžovými odlesky. Plná a komplexní vůně,

s patrnými  tóny fialek a lesních ostružin. Chuť je plná, harmonická, se sametovým tříslem, mimořádně komplexní s velkým charakterem.  Mimořádně elegantní víno.

 

  • Duemilavini: * * * * *
Cena: 9 280 Kč vč. DPH
Detail ks

 Barbaresco Asili  D.O.C.G. - 1,5 l
Barbaresco Asili D.O.C.G. - 1,5 l

Proslulé Barbaresco z vinice Asili.

Cena: 8 492 Kč vč. DPH
Detail ks