Toscana Rosso I.G.T.
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Toscana Rosso I.G.T.

Červené toskánské víno od proslulého výrobce, ze stejné oblasti kde se vyrábí slavné Brunello. Jako všechna vína z Montalcina má toto toskánské červené základ v odrůdě Sangiovese Grosso (více než 90%), kterou doplňuje Merlot a Cabernet Sauvignon. Zraje v sudech ze slovinského dubu.

Barva je rubínová, vůně velmi intenzivní, ovocná s lehkým nádechem koření. Je to hotové víno, dostatečně tělnaté, plné, pěkně zakulacené a harmonické.

Gastronomické použití je velmi mnohostranné, dá se pít ke každému jídlu. Od toskánských předkrmů, přes těstoviny, po všechny masové hlavní chody. Hodí se rovněž k sýrům.

Podáváme při teplotě 18°C.

Vynikající poměr kvality a ceny dává toto víno na samý vrchol mezi víny své kategorie, dokonce předstihuje i vína mnohem dražší.

Ročník:2017
Objem:0,75 l
Výrobce:Ciacci Piccolomini d´Aragona
Katalog. číslo:2124
Hmotnost položky:0.75 kg
Naše Cena: 305 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
  • Vinařství
  • Ciacci Piccolomini d´Aragona

    Jméno rodu Piccolomini, které nese toto skvělé vinařství, je význačné v italských dějinách a svým způsobem se zapsalo i do české historie.

    Dnes statky rodu Piccolomini v oblasti Montalcina zahrnují cca 200 ha, z čehož je 35 ha vinic. Nynější vlastník Paolo Bianchini pokračuje v nejlepších tradicích rodu, zejména co se týče vinic a vinařství a daří se mu vyrábět špičkové Brunello, v současnosti ve světě jedno z nejžádanějších vín.

    www.ciaccipiccolomini.comVína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.