Brunello di Montalcino D.O.C.G.,Vigna Pianrosso
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Brunello di Montalcino D.O.C.G.,Vigna Pianrosso

Vinice Pianrosso (9 ha) je chloubou vinařství Ciacci Piccolomini d’Aragona. Nachází se na jižních svazích nad řekou Orcia, v nadm. výšce 240 – 360 m. Má zvlášť příznivé mikroklima. Odrůda 100% Sangiovese Grosso. Fermentace probíhá tradičním způsobem 28 dní. Víno poté zraje nejméně 3 roky v 85 hl sudech ze slovinského dubu a pak ještě leží v lahvích 6 měsíců, než může přijít do prodeje. Jiskrná rubínová až granátová barva, výrazná vůně červeného ovoce, kakaa a sladkého tabáku. Chuť plná a intenzivní, s dostatkem jemných tříslovin, optimální kyselost a nakonec dochuť příkladně dlouhá. Víno je velmi elegantní, tzv. “víno k meditaci”. Vhodné k delšímu uložení. Výborně se hodí k pečenému masu, zvěřině a uzrálým sýrům.

Ročník:2013
2015
Objem:0,75 l
  • Duemilavini: * * * *
Výrobce:Ciacci Piccolomini d´Aragona
Katalog. číslo:2119
Hmotnost položky:0.75 kg
Naše Cena: 2 280 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
  • Vinařství
  • Ciacci Piccolomini d´Aragona

    Jméno rodu Piccolomini, které nese toto skvělé vinařství, je význačné v italských dějinách a svým způsobem se zapsalo i do české historie.

    Dnes statky rodu Piccolomini v oblasti Montalcina zahrnují cca 200 ha, z čehož je 35 ha vinic. Nynější vlastník Paolo Bianchini pokračuje v nejlepších tradicích rodu, zejména co se týče vinic a vinařství a daří se mu vyrábět špičkové Brunello, v současnosti ve světě jedno z nejžádanějších vín.

    www.ciaccipiccolomini.comVína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.