Prephylloxera – La Vigna di Don Peppino, Etna Rosso D.O.C.
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Prephylloxera – La Vigna di Don Peppino, Etna Rosso D.O.C.

Vinice Dona Peppina se nachází v nadmořské výšce téměř 1.000 m a je mimořádná zejména stářím révy. Má neuvěřitelných 140 let, nebyla zničena révokazem, tzn. je na původních podnožích.

Jako všechna červená vína vinařství je to odrůdově téměř 100 % Nerello Mascalese, doplněné malinkým množstvím Nerello Mantellato. Zcela mimořádná vinice a zcela mimořádné víno. Barva rubínově červená, ne tak tmavá jako u ostatních cru. Překrásná vůně červených třešní, růžových květů, s mohutnými minerálními tóny. Na patře cítíme burgundské tóny červeného ovoce, se šťavnatým a živým charakterem, oříškovým tělem a velmi působivým dlouhatánským závěrem.

Jednoduše řečeno, opravdu fantastické víno. Podle Veronelliho je to bezkonkurenčně nejlepší Etna Rosso a stejně tak i nejlepší víno Sicílie.

Ročník:2015
2016
2017
Objem:0,75 l
 • Duemilavini: * * * * *
 • Gambero Rosso: * *
Výrobce:Tenuta delle Terre Nere
Katalog. číslo:2185
Hmotnost položky:0.75 kg
Naše Cena: 3 175 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
 • Vinařství
 • Tenuta delle Terre Nere

  Tenuta delle Terre Nere

  Známý italských obchodník s vínem Marco de Grazia  zakoupil v roce 2002 na severním svahu Etny vinařství s 22 ha excelentních vinic. Některé vinice jsou ve výšce téměř 1.000 m n.m. Mimořádné podmínky lávového podloží, mikroklima, nadmořské výšky dávají tomuto „ terroir“ zcela specifický rozměr, stejně tak i vínům , která jsou srovnatelná s víny Brugundska nebo Barola. 

  Během velmi krátké doby se o vínech z vinařství Terre Nere začalo mluvit jako o nejlepších sicilských vínech.

  www.tenutaterrenere.comVína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.