Roero Arneis D.O.C.G.
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Roero Arneis

Špičkové bílé víno z piemontské odrůdy Arneis, která se pěstuje v apelační oblasti Roero.

Tmavější slámově žlutá barva. Vůně jemná, elegantně ovocná, dostatečně intenzivní s tóny broskve, meruňky, citrusů a akátových květů.Svěží, velmi příjemná chuť, lehce opulentní.

Skvělý společník  k lehčím jídlům jako saláty, bílé maso, drůbež, zelenina, ale především rybí pokrmy, korýši a mořské plody.

13,5 % alk.

 

Ročník:2018
2019
Objem:0,75 l
 • Veronelli: 90
Výrobce:Bruno Giacosa
Katalog. číslo:2290
Hmotnost položky:0.75 kg
Naše Cena: 920 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
 • Vinařství
 • Bruno Giacosa

  Bruno Giacosa

  Znalosti, vášeň a moudrost, které Bruno Giacosa zobrazuje svojí prací, jsou plodem výchovy tří generací vinařů.

  Soustředění se na místní odrůdy, láskyplná péče o révové keře, až puntičkářsky dokonalá vinifikace, školení ve velkých dubových sudech a odmítání lahvovat vína v nevhodných ročnících jsou nezbytným základem pro tvorbu tak výjimečných vín Barolo a Barbaresco, která Bruno Giacosa uvádí na trh.

  Zájem rodiny na pěstování vína má začátek v neustálém hledání nejlepších hroznů z těch nejlepších vinic, které nakupovali pro výrobu svých vín. Zakoupení vinic, ze kterých předtím nakupovali hrozny, bylo logickým krokem. Potom se mohli plně soustředit na odrůdu Nebbiolo a velká vína, která z ní vyrábí.

  K vinařství Azienda Agricola Falletto patří téměř 20 hektarů vinic v oblastech Serralunga d'Alba, La Morra and Barbaresco. Některá vína se vyrábějí z hroznů, které pro vinařství pěstují stálí a ověření vinaři, hrdí na to, že z jejich hroznů vyrábí vína Bruno Giacosa.

  Vinice Asili (jiho-západní orientace) a Rabaja jsou dvě nejprestižnější vinice, které spolu částečně sousedí. Z obou se vyrábí vína s velmi dobře rozeznatelným charakterem, což je způsobeno rozdílností v typu půdy. První vinici je dána elegance a delikátnost, druhé silnější tělo a charakter.

  Vína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.