Dis Cumieris, Friuli Insonzo Malvasia Istriana D.O.C. 
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Dis Cumieris, Friuli Insonzo Malvasia Istriana D.O.C.

Velmi zajímavé a typické víno z dříve velmi oblíbené istrijské Malvasie (100%). Krásné ovocné plné víno s intenzivní vůni zralých meruněk, medu, jasmínu a hřebíčku. Toto velmi aromatické víno s přiměřeným tělem je nevšední zážitek se spoustou jemností a fines, které pociťujeme na patře.

Ročník:2015
2016
Objem:0,75 l
 • Veronelli: 92
 • Gambero Rosso: * * *
Výrobce:Vie di Romans
Katalog. číslo:2060
Hmotnost položky:0.75 kg
Naše Cena: 1 060 Kč vč. DPH
DPH:21%
Dostupnost:skladem
ks
 • Vinařství
 • Vie di Romans

  Vie di Romans

  Rodina Gallo se věnuje vinohradnictví a vínu přes jedno století. Je to historie lásky a zaujetí pro věc s nevšedním nasazením všech členů rodiny. Vinařství se nachází ve specifické friulské oblasti na severním břehu řeky Isonzo, poblíž slovinských hranic. Všechny vinice jsou součástí  D.O.C. apelace Friuli Isonzo, jenž je charakteristická naplaveninovými půdami s velkým obsahem železa.

  Gianfranco Gallo vede vinařství od r. 1978. Prosadil ve vedení rodinného vinařství řadu podstatných, často velmi bolestivých změn, aby zavedl do pěstování révy a výroby vína nejnovější poznatky světové enologie. Nevšední urputnost a pečlivost i v nejmenších detailech dostala vína z tohoto vinařství na nejvyšší světovou úroveň s nezaměnitelným puncem osobitosti a osobnosti vinaře.

  Od r. 1990 se zavedla tradice oddělené vinifikace jednotlivých vinic a dvouletý výrobní cyklus, tzn. že všechna bílá vína jdou z vinařství až  po celých 2 letech po sklizni.

  Vína z tohoto vinařství

Zpět na předchozí stránku.