Vertikální degustace ROGGIO DEL FILARE, 23.ZÁŘÍ OD 19.HODIN

23.09.2015
  • Událost
Vertikální degustace ROGGIO DEL FILARE ve Villa Richter, 23.ZÁŘÍ OD 19.HODINY

                                      ROČNÍKY

                              2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010

 

 

 

Buongiorno, vážení přátelé italského vína !

S podzimem a mírným ochlazením se těšíme na unikátní skvost od pobřeží Jaderského moře, z jihu regionu Marche, špičkové červené víno Roggio del Filare z vinařství Velenosi. Je to kupáž odrůdy Montepulciano (70%) a Sangiovese (30%), apelace Rosso Piceno Superiore D.O.C.

O skvělé kvalitě tohoto vína nás může přesvědčit i fakt, že ve všech průvodcích byly téměř všechny ročníky hodnoceny nejvyššími známkami. Každopádně toto víno patří mezi absolutní špičku italských červených vín. Například poslední degustovaný ročník 2010 byl hodnocen v průvodci Luca Maroni jako 2. nejlepší červené víno Itálie, v Gambero Rosso je pravidlem nejvyšší hodnocení 3 sklenice. Představení v různých ročnících nám lépe pomůže pochopit všechny odstíny a kvalitu tohoto vynikajícího vína.

Srdečně Vás zvu na tuto zajímavou ochutnávku!

Večer začneme aperitivem Brecciarolo, základním vínem Rosso Piceno Superiore tohoto vinařství. Před degustací si k tomuto velmi pěknému vínu dopřejeme ještě pěkný tradiční předkrm z Marche. Po degustaci bude hlavní jídlo, které by se mělo velmi dobře s degustovanými víny snoubit.

Ve středu 23. září v 19.00 hod. se na Vás těším ve Villa Richter, Staré zámecké schody, Praha 1. Chci stále udržovat přátelskou cenu i za tyto vertikální degustace velkých vín. Cena samozřejmě odpovídá nejvyšší kvalitě, tentokrát to bude 1.490 Kč, což u této kategorie vín je stále více než přijatelná cena.  Víno k hlavnímu chodu si hradí každý podle skutečné konzumace. Po degustaci si budete moci objednat některé degustované ročníky se slevou 20% z našeho ceníku.  

Rezervaci proveďte jako obvykle, avšak co nejdříve, na webových stránkách Villa Richter (http://www.villarichter.cz/page/reservation), nebo telefonem (+420 725 794 880). Platbu není potřeba provést předem, stačí až na místě při akci. Dovoluji si Vás ještě upozornit, že počet míst je limitován na 25 osob, proto odešlete rezervační žádost co nejdříve.

 

Těším se na Vás a na krásné Roggio del Filare !