Vertikální degustace CAVALIERE

  • Událost
25.října 2017 od 19.hodiny ve Villa Richter

za osobní účasti vinaře Michele Satta!!!

        ročníky 1998, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012

Buongiorno, vážení přátelé italského vína !

V podzimních dnech si Vás dovoluji pozvat na velmi zajímavou vertikálu mimořádného toskánského vína ze slavné oblasti Bolgheri.  Je to 100% Sangiovese, jméno podle vinice Cavaliere, ze sklepů vynikajícího vinaře Michele Satta. Region Bolgheri se nazývá též „paradiso enoico“, neboli zaslíbený vinařský ráj, především proslavený víny typu Bordeaux. Chtělo to hodně prozíravosti a odvahy, když v roce 1991 začal Michele Satta toto jednoodrůdové Sangiovese dělat. Bylo to v době, kdy téměř všichni vinaři v Bolgheri tuto odrůdu opouštěli a nahrazovali ji odrůdami z Bordeaux. Byla to bláznivá myšlenka dělat čisté Sangiovese, jak ji ve své době mnozí vinařští odborníci hodnotili, avšak dnes jsme vděčni, že Michele Satta dopřál této odrůdě sólové představení a nespokojil se s jejím místem ve sboru. Bude to velmi zajímavá degustace, kdy v různých ročnících budeme moci vychutnávat sílu a plnost, současně však eleganci a jemnost odrůdy Sangiovese nejlepších ročníků posledních 20 let. Pan Michele Satta přijede do Prahy a osobně se degustace zúčastní.

 

Tímto Vás na tuto zajímavou ochutnávku srdečně zvu a velmi Vám ji doporučuji. I já osobně mohu ve vší vážnosti prohlásit, že Cavaliere je jedno z mých nejoblíbenějších vín. Degustaci začneme aperitivem, bílým vínem Michele Satty, Costa di Giulia Bolgheri Bianco D.O.C., Před degustací si k tomuto velmi pěknému vínu dopřejeme ještě malý předkrm s velmi dobrým červeným základním vínem Bolgheri Rosso D.O.C. Po degustaci bude hlavní jídlo, které by se mělo velmi dobře s degustovanými víny snoubit.

 

Ve středu 25. října v 19.00 hod. se na Vás těším ve Villa Richter, Staré zámecké schody, Praha 1. Chci stále udržovat přátelskou cenu i za tyto vertikální degustace velkých vín. Cena samozřejmě odpovídá nejvyšší kvalitě, tentokrát to bude 1.750 Kč,  což u této kategorie vín je stále více než přijatelná cena.  Víno k hlavnímu chodu si hradí každý podle skutečné konzumace. Abychom zlepšili prodej vynikajících vín pana Satty, společně jsme se rozhodli poskytnout Vám mimořádnou slevou 30% z našich cen na všechna jeho vína.. Po degustaci si budete moci některé degustované ročníky s touto slevou objednat.

 

Rezervaci proveďte jako obvykle, avšak co nejdříve, na webových stránkách Villa Richter (http://www.villarichter.cz/page/reservation), nebo telefonem (+420 725 794 880). Platbu není potřeba provést předem, stačí až na místě při akci. Dovoluji si Vás ještě upozornit, že počet míst je limitován na 25 osob, proto odešlete rezervační žádost co nejdříve.

 

Těším se na Vás a na krásná vína !                    Branislav Chovan