Sňatek dobrého jídla z Kampánie s vynikajícími víny Mastroberardino

20.10.2016
  • Událost
20.října 2016 od 19.hodiny v restauraci REST

 

Vážení přátelé,

                nyní v říjnu Vás chci opět pozvat na čtvrteční večeři do příjemného prostředí RESTu s výtečnými jídly z Kampánie, která připraví šéfkuchař Marek Kotleba. Večeři budou doprovázet tradiční vína slavného vinařství této oblastiMastroberardino. Téma říjnové večeře je „Sňatek dobrého jídla z Kampánie s vynikajícími víny Mastroberardino“.

Večeře se bude konat ve čtvrtek 20. října - restaurant REST., Podolské nábřeží 34/6, 147 00 Praha 4 – Podolí (naproti vjezdu do podolské porodnice).

Začínáme v 19:00 hod. a co tedy budeme moci ochutnat?

  • Lacryma Christi del Vesuvio Bianco D.O.C. – welcome drink
  • Bruschetta al pomodoro e acciuga marinata (brusketa s rajčaty, šalotkou, bazalkou a marinovanou ančovičkou)                                                                                   a k tomuto předkrmu bude podáváno známé kampánijské bílé Fiano d‘Avellino D.O.C.G.  
  • Fritto misto di mare (směs smažených mořských plodů)

Servírované se skvělým bílým Novaserra Greco di Tufo D.O.C.G.

  • Maccaronara al ragu napoletana (napoletánské těstoviny s typickým ragu)

  spolu s červeným vínem zpod Vesuvu Lacryma Christi del Vesuvio Rosso D.O.C.

  • Controfiletto con finocchio confit (grilovaný nízký roštěnec s konfitovaným fenyklem, bramborovou kroketou a rajčatovou omáčkou)

  a k tomu se bude krásně snoubit  Re di More, Aglianico D.O.C.

  • Delizie al limone (lahodný citronový dezert z Kampánie)

s vínem Fiano v nejprestižnějším provedení More Maiorum Fiano di Avellino D.O.C.G., ročník 1999

 

                Cena celé večeře i s degustační skleničkou vína (0,1 l) ke každému chodu je 1.090,- Kč, včetně vody i kávy. Komu to stačit nebude, může si doobjednat za velmi mírné ceny další víno po skleničkách, nebo celou láhev. V dodatečné nabídce si budete moci vybrat i další dražší vína vinařství Mastroberardino.

         Protože kapacita restaurantu je hodně limitovaná, prosím zájemce, aby si co nejdříve zarezervovali místo, nejlépe mailem na adrese chovan@chovan.cz, nebo telefonem 241 430 317. Úhrada za večeři se platí na místě, není potřeba provést platbu předem.